Yayın Akışı

'Son günlerinin tadını çıkarıyorum'

'Son günlerinin tadını çıkarıyorum'
 • 0
 • 0
 • 22 Eylül 2021
 • +
 • -

2008 Türkiye güzeli ve oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu, tatil sezonunu kapatmadı. Bikinisiyle objektif karşısına geçen Tuğutlu, 2008 Türkiye güzeli ve oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu, tatil sezonunu kapatmadı. Bikinisiyle objektif karşısına geçen Tuğutlu, “Yazın son günlerinin tadını çıkarıyorum” dedi

Kylie Jenner yeni markasını duyurdu

Kylie Jenner yeni markasını duyurdu
 • 0
 • 0
 • 22 Eylül 2021
 • +
 • -


Dünyanın en genç milyarderi ilan edilen Kylie Jenner, servetine servet katacak yeni bir hamle yaptı.


Kylie Jenner yeni markasını duyurdu

Kardashian Ailesi’nin en zengin üyesi Kylie Jenner, bugünlerde sadece ikinci hamileliğini duyurma heyecanı yaşamıyor, aynı zamanda yeni bir markası için hazırlanıyor. 2019 ve 2020 yıllarında Forbes dergisine göre dünyanın en genç milyarderi ilan edilen, ancak daha sonra gelirinin sahte çıktığı ve milyar dolar seviyesine ulaşmadığıyla ilgili tartışmalar çıkan Jenner, iddiaları yalanlayarak yatırımlarına devam etti.

SERVETİNE SERVET KATACAK

Amerikalı reality show yıldızı ve girişimci Jenner, şimdi servetine servet katacak yeni bir hamle yaptı.

“HEYECANLIYIM”

24 yaşındaki kozmetik devi, Kylie Cosmetics markasının ardından yeni markası Kylie Baby’yi çıkardığını duyurdu. Jenner, Instagram’dan yaptığı paylaşımda, “Sizinle Kylie Baby markasını tanıştırmaktan dolayı heyecanlıyım. Temiz, güvenli, etkili ve bilinçli bebek bakım ürünleri geliştirmek anne olunca benim hayalimdi.” diye yazdı.

Kylie Jenner yeni markasını duyurdu #1

Muğla’da çıkan kum zambağını koparmanın cezası 80 bin 465 TL

Muğla’da çıkan kum zambağını koparmanın cezası 80 bin 465 TL
 • 0
 • 0
 • 22 Eylül 2021
 • +
 • -


11 aylık bekleyişin ardından çiçek açan kum zambakları, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altına alındı. Kum zambağı koparmanın cezası, 80 bin 465 TL olarak belirlendi.


Muğla'da çıkan kum zambağını koparmanın cezası 80 bin 465 TL

Muğla Datça merkeze 25 kilometre mesafede, 2 kilometre uzunluğundaki Palamutbükü sahilinin 50 metrelik bölümünde kum zambağı çıktı.

Eylül ayının 3’üncü haftasından itibaren taşların arasından çiçeklenen kum zambakları, her yıl olduğu gibi doğaseverler tarafından etrafı taşlarla çevrilerek korumaya alınıyor.

Kum zambakları, Dünya Doğa Koruma Birliği tarafından koruma altına alınan bitki türleri arasında yer alıyor.

80 BİN 465 TL CEZA

Neslinin tükenme tehlikesi olan kum zambaklarını koparanlara ise 80 bin 465 TL ceza kesiliyor.

Muğla da çıkan kum zambağını koparmanın cezası 80 bin 465 TL #1

DÜNYA GENELİNDE KORUMA ALTINDA

Muğla Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Datça Şefi Mustafa Kamil Uslu, kum zambaklarının nesli tehlike altında olan ve uluslararası sözleşmelerde korunan türler arasında yer aldığını söyledi. Kum zambaklarının kritik seviyedeki türler arasında gösterildiğine dikkat çeken Uslu, “Kum zambakları bizim çok özel türlerden biridir. Sadece ülkemizde değil dünya ölçeğinde koruma altında olan türler arasında yer alıyor.” dedi.

Kum zambaklarını yerinden sökenlere ‘biyolojik çeşitliliği tahrip etmek’ suçundan 80 bin 465 TL idari para cezası kesildiğini belirten Uslu, benzer olaylarla karşılaşılması halinde doğa koruma ve milli parklar şube müdürlüklerine bilgi verilmesini istedi.

Muğla da çıkan kum zambağını koparmanın cezası 80 bin 465 TL #2

“4 AYDIR TEK DAMLA YAĞMUR DÜŞMEDİ”

Datça’da tatil amacıyla bulunan Dalyan Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi mezunu Kaan Kadir Ertuğrul (21), Palamutbükü sahiline ilk kez geldiğini belirtip, “Endemik bitki türlerinden olan kum zambaklarını burada görünce çok mutlu oldum. Kum zambaklarının nesli tükenme tehlikesi altında bulunuyor. Bu bölgede tam 4 aydır yağmur yağmıyor. Kuraklık tehdidi nedeniyle sıkıntılı bir durum yaşanmasına rağmen kum zambaklarının görüldüğü bölgeler giderek azalıyor. Herkesten ricam; kum zambaklarını lütfen koparmayın, üzerlerine basmayın. Çocuklarımıza anlatarak onları eğitelim ki kum zambakları bilinçsiz bir şekilde yok edilmesin” diye konuştu.

Muğla da çıkan kum zambağını koparmanın cezası 80 bin 465 TL #3

“HAYATIMDA İLK KEZ KUM ZAMBAKLARINI GÖRDÜM”

Datça’da tatilini geçirenlerden evli ve 1 çocuk babası Orçun Çakır (33) ise İstanbul’da yaşadığını belirterek, “Kum zambaklarını hayatımda ilk kez görüyorum. Plajda güneşlenirken, çevre gönüllülerinin kum zambaklarının etrafını taşla çevirip korumaya çalıştıklarını görünce onlara katıldım. Kendimi çok şanslı hissediyorum. 33 yaşında ilk kez bu çiçeği görme fırsatım oldu. Ancak maalesef gelecek nesillerin bu çiçeği görme fırsatları olmayacak. Belki de sadece internetten fotoğraflarını görebilecekler.” dedi.

Muğla da çıkan kum zambağını koparmanın cezası 80 bin 465 TL #4

Muğla da çıkan kum zambağını koparmanın cezası 80 bin 465 TL #5

Gelinim Mutfakta çeyrek altını kim kazandı? 22 Eylül 2021 Gelinim Mutfakta günün birincisi…

Gelinim Mutfakta çeyrek altını kim kazandı? 22 Eylül 2021 Gelinim Mutfakta günün birincisi…
 • 0
 • 0
 • 22 Eylül 2021
 • +
 • -


Demet Akalın’ın sunduğu Gelinim Mutfakta programı tüm heyecanıyla başlarken, bugün birinci olan ve çeyrek altını kazanan gelinin kim olduğu araştırılmaya başlandı.


Gelinim Mutfakta çeyrek altını kim kazandı? 22 Eylül 2021 Gelinim Mutfakta günün birincisi...

Gelinim Mutfak’ta yarışması bu sene Demet Akalın ile devam ediyor.

Yayınladığı günden beri 4 kez sunucu değiştiren yarışma, heyecan dolu bölümlerle ekrana geliyor.

Yarışmayı gün içinde izleme şansı bulamayanlar ise “Gelinim Mutfakta çeyrek altını kim kazandı?” sorusunu gündeme getirdi.

Bazı gelinler istediği puanı alamazken, en iyi puanı alan bir gelin adayı ise çeyrek altın alarak, günü birinci olarak tamamladı.

Peki, Gelinim Mutfakta kim birinci oldu? 22 Eylül 2021 Gelinim Mutfakta günün birincisi kim oldu? İşte detaylar…

22 EYLÜL 2021 GELİNİM MUTFAKTA KİM BİRİNCİ OLDU?

22 Eylül Gelinim Mutfakta yarışmasında güveç kebabı tarifini deneyen gelinler, kayınvalidelerin beğenisine sundu.

Kayınvalideler henüz puanlarını açıklamadı. Puanlar açıklandığında kazanan geline haberimizde yer vereceğiz.

Gelinim Mutfakta çeyrek altını kim kazandı? 22 Eylül 2021 Gelinim Mutfakta günün birincisi... #1

Sanatçı Selçuk Yöntem ‘tost fotoğrafı’ davasını kazandı

Sanatçı Selçuk Yöntem ‘tost fotoğrafı’ davasını kazandı
 • 0
 • 0
 • 22 Eylül 2021
 • +
 • -


Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, sanatçı Selçuk Yöntem’in, tost yerken çekilen bir fotoğrafını menüsünde izinsiz kullanan kafeden kazandığı 100 bin lira maddi ve 50 bin lira manevi tazminatı onadı.


Sanatçı Selçuk Yöntem 'tost fotoğrafı' davasını kazandı

İstanbul’da bir kafe, ünlü sanatçı Selçuk Yöntem’in tost yerken çekilen fotoğrafını menüsünde izinsiz kullandı.

Aynı fotoğrafın bir dergide de kullanıldığını fark eden Yöntem, kafe sahibi hakkında tazminat davası açtı.

“SOSYAL MEDYADA DAVACIYLA ALAY EDİLDİ, MADDİ VE MANEVİ ZARARA UĞRADI”

Yöntem’in avukatı, “Müvekkilinin Türkiye’nin en önemli tiyatro ve sinema oyuncularından biri olduğunu, davalıya ait kafede yemek yerken çekilen çok uygunsuz bir fotoğrafının kafenin menü, reklam ve tanıtımlarında, Magazin Gazetecileri Derneği ödül töreni mecmuasında kullandığını, davalının bu yolla davacının kafenin daimi bir müşterisi olduğu algısı yarattığını, sosyal medyada bu fotoğraf nedeniyle davacı ile alay edildiğini, bu nedenle davacının maddi ve manevi zarara uğradığını” öne sürdü.

“KAFE, REKLAMA İHTİYAÇ DUYMUYOR”

Davalı kafenin vekili ise “Ortada bir eserin haksız kullanımın söz konusu olmadığını, Magazin Gazetecileri Derneği’nin mecmuasında yer alan resmin davalıdan habersiz şekilde yayınlandığını, davacının bazı resimlerinin dükkan içinde kullanılan menülerde yer aldığını ancak mahkeme aracılığıyla yapılan tespitten sonra imha edildiğini, kafenin tanınmış bir işletme olduğunu, reklama ihtiyaç duymadığını” savunarak, davanın reddini istedi.

Kapatılan İstanbul 4. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, 5 Şubat 2016’da kafe sahibinin Yöntem’e 284 bin lira maddi, 50 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi. Temyiz üzerine Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, 284 bin liralık maddi tazminatı fazla bularak, yerel mahkemenin kararını bozdu.

Sanatçı Selçuk Yöntem tost fotoğrafı davasını kazandı #1

YENİDEN YARGILAMA YAPILDI, DOSYA İKİNCİ KEZ YARGITAY’A GELDİ

Yargıtay’ın bozma ilamına uyularak yapılan yeniden yargılamada, İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, davacının fotoğrafının izin alınmaksızın dergi reklamında kullanımı için 80, menülerdeki kullanım için 20 olmak üzere toplam 100 bin lira maddi, davacının kişilik haklarının zarar gördüğü gerekçesiyle de 50 bin lira manevi tazminatın davalıdan alınarak davacıya verilmesine karar verdi.

İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinin bu kararının da temyiz edilmesi üzerine dosya, ikinci kez Yargıtay 11. Hukuk Dairesine geldi.

​​​​​​​Daire, mahkemece uyulan bozma kararı gereğince hüküm verilmiş olması ve delillerin takdirinde bir isabetsizlik bulunmaması nedeniyle temyiz itirazlarını reddederek, yerel mahkeme hükmünü oy birliğiyle onadı.

Selçuk Yöntem dilli kaşarlı tost yerken yakalandı

Sanatçı Selçuk Yöntem tost fotoğrafı davasını kazandı #2

Tiyatro araştırmacısı Prof. Dr. Hülya Nutku hayatını kaybetti! Ünlüleri yasa boğan ölüm

Tiyatro araştırmacısı Prof. Dr. Hülya Nutku hayatını kaybetti! Ünlüleri yasa boğan ölüm
 • 0
 • 0
 • 22 Eylül 2021
 • +
 • -

Ünlü oyuncuları yıkan ölüm!

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü’nde uzun yıllar eğitim verdikten sonra 2018’de emekliye ayrılan tiyatro araştırmacısı Prof. Dr. Hülya Nutku’nun bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenildi.

Prof. Dr. Hülya Nutku

Prof. Dr. Hülya Nutku

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybeden Nutku’nun cenaze törenine ilişkin ayrıntıların kamuoyuna bildirileceği belirtildi.

Prof. Dr. Özdemir Nutku ile ile eşi Prof. Dr. Hülya Nutku

Prof. Dr. Özdemir Nutku ile ile eşi Prof. Dr. Hülya Nutku

Tiyatro üzerine kitapları bulanan Hülya Nutku, 2019 yılında yaşamını yitiren tiyatrocu, şair ve yazar Prof. Dr. Özdemir Nutku ile evliydi.

ÜNLÜ İSİMLER YASA BOĞULDU

Hülya Nutku’nun Dokuz Eylül Üniversitesi’nden öğrencileri Engin Altan Düzyatan, Rıza Kocaoğlu, Şebnem Bozoklu ve Burak Altay gibi oyuncular üzüntülerini sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

Engin Altan Düzyatan

Engin Altan Düzyatan

ENGİN ALTAN DÜZYATAN: ÇOK ÜZGÜNÜM

Konuyla ilgili paylaşımda bulunan Düzyatan, “Ahh canım hocam… Çok değerli Hülya Nutku Hoca’yı kaybettik. Çok üzgünüm…” ifadelerini kullandı.

Rıza Kocaoğlu

Rıza Kocaoğlu

RIZA KOCAOĞLU: ÇOK BÜYÜK BİR TİYATRO İNSANINI KAYBETTİK

Rıza Kocaoğlu, gönderisine, “Canımın öğretmenimiz Hülya Nutku, kardeşimiz Zeynep Nutku’nun annesi, bizim de Türk tiyatrosunun da üzerinde emeği çok büyük bir tiyatro insanını kaybettik. Çok üzgünüm, devrin daim olsun öğretmenim.” notunu düştü.

Şebnem Bozoklu

Şebnem Bozoklu

ŞEBNEM BOZOKLU: DİLİM VARMIYOR

Üzüntüsünü ifade eden Şebnem Bozoklu, “Hiç unutmayacağım. Anlattığınız her ders, her anı, her kahkahanız aklımda… Sizin eve ilk gelişim, Ören’deki yazlıkta geçirdiğim ilk yıl… En son geçen yaz Cunda’da buluşmamız… Dilim varmıyor. Çok üzgünüm… Canım hocam Hülya Nutku’ya Allah’tan rahmet, canım Zeynep’e sabır diliyorum…” dedi.

Burak Altay

Burak Altay

BURAK ALTAY: ŞİMDİ DERDİMİZİ KİME ANLATACAĞIZ?

Oyuncu Burak Altay, “Biz şimdi derdimizi kime anlatacağız? Hocam Hülya Nutku, çok üzgünüm… Başta kardeşim Zeynep Nutku’ya, ardından bütün öğrencilerine, akrabalarına sabır diliyorum…” şeklinde konuştu.

Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir’in hırkasını giydi

Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir’in hırkasını giydi
 • 0
 • 0
 • 22 Eylül 2021
 • +
 • -


ünlü oyuncu Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir’e özendi.


Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir'in hırkasını giydi

Yer aldığı projelerle dikkatleri üzerine çeken oyuncu Hazal Filiz Küçükköse, bu kez giydiği hırka ile sosyal medyada ilgi topladı.

ÖNCE DEMET GİYDİ

Ünlü oyuncu Demet Özdemir’in giydiği hırkayı tercih eden Hazal Filiz Küçükköse, yeni pozunu takipçilerinin beğenisine sundu.

2600 TL’LİK HIRKA

Fiyatı 2600 TL olan hırkayı giyen Hazal Filiz Küçükköse, hayranlarından tam not aldı.

Güzel oyuncu, giyim tarzı ile ilgili gelen güzel yorumlara “Ben giyinmeyi çok seviyorum bir moda yada stylist yok kendim kombinliyorum. “ demişti.

Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir in hırkasını giydi #1Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir in hırkasını giydi #2

Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir in hırkasını giydi #3Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir in hırkasını giydi #4Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir in hırkasını giydi #5Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir in hırkasını giydi #6

Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir in hırkasını giydi #7Hazal Filiz Küçükköse, Demet Özdemir in hırkasını giydi #8

Malezya’da yavru köpek, maymun tarafından rehin alındı

Malezya’da yavru köpek, maymun tarafından rehin alındı
 • 0
 • 0
 • 22 Eylül 2021
 • +
 • -


Taman Lestari Putra kentinde bir maymunun rehin aldığı yavru köpek, uzun uğraşlar sonunda kurtarıldı.


Malezya'da yavru köpek, maymun tarafından rehin alındı

Malezya’nın Taman Lestari Putra kentinde yaşanan ilginç olayda, primat bir maymun tarafından 3 gün boyunca rehin alınan yavru köpeğin görüntüleri sonrası çevre sakinleri harekete geçti.

AÇLIKTAN ÖLMEK ÜZEREYKEN KURTARILDI

Açlıktan ölmek üzereyken çevre sakinlerinin bulduğu minik köpek yorgun ve bitkin halde bulundu. Köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Malezya’da yavru köpek, maymun tarafından rehin alındı-Video

Malezya da yavru köpek, maymun tarafından rehin alındı #1

Malezya da yavru köpek, maymun tarafından rehin alındı #2

Malezya da yavru köpek, maymun tarafından rehin alındı #3

İstanbul’da 2021-2022 öğretimine ilişkin tedbir toplantısı yapıldı

İstanbul’da 2021-2022 öğretimine ilişkin tedbir toplantısı yapıldı
 • 0
 • 0
 • 22 Eylül 2021
 • +
 • -


Vali Ali Yerlikaya liderliğinde “2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’na ilişkin tedbir ve uygulamalara yönelik toplantı düzenlendi. Yerlikaya, şehirdeki gençlerden ikisinden birinin aşılı olduğunu söyledi.

İstanbul Valiliği, okulların açılmasının ardından tedbirleri elden bırakmıyor.

Vali Ali Yerlikaya önderliğinde “2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Salgınla Mücadelede Tedbir ve Uygulamalar” değerlendirme toplantısı gerçekleşti.

toplantıda Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Recep Ali Er ile İstanbul’daki 11 devlet, 44 vakıf üniversitesi ve 3 meslek yüksekokulu yöneticisi yer aldı.

Yerlikaya, açılış konuşmasında, ilk ve ortaöğretimde yüz yüze eğitimin başlamasının üzerinden 15 gün geçtiğini anımsattı.

İstanbul da 2021-2022 öğretimine ilişkin tedbir toplantısı yapıldı #1

“YÜZ YÜZE EĞİTİM MEKANSAL BİR MESELE DEĞİL”

Eğitimde teknolojik olanaklardan, hibrit eğitim modellerinden sonuna kadar yararlandıklarını vurgulayan Yerlikaya, ‘‘Ancak bilim insanlarımızın da üzerinde ısrarla durdukları gibi yüz yüze eğitim sadece mekansal bir mesele değildir. Okullar, üniversiteler ortak çalışma kültürünün geliştiği kültür, sanat ve spor aktivitelerinin yapıldığı mekanlar; sosyalleşme ve iletişimin A, B, C’si. Ayrıca yüz yüze eğitim, iletişim ve öğrenme süreçlerini, pedagojik gelişimi doğrudan etkileyen bir model” diye konuştu.

“HER İKİ GENCİMİZDEN BİRİ AŞILI”

Yerlikaya, geçen yıla göre bu yıl kovid-19’la mücadelede aşı gibi güçlü bir imkan olduğuna işaret ederek, “Bugün itibarıyla aşılama oranımız yüzde 83,4. 15-18 yaş arası birinci doz aşılama oranımız ise kısa sürede yüzde 49,5’e ulaştı. Yani her iki gencimizden biri aşısını yaptırdı” dedi.

İstanbul da 2021-2022 öğretimine ilişkin tedbir toplantısı yapıldı #2

“ÖĞRETİM ELEMANLARININ YÜZDE 50’Sİ BURADA”

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da İstanbul’un yükseköğretim kurumlarının neredeyse yüzde 30’una ev sahipliği yaptığını, kentteki üniversitelerin lisans ve lisansüstü dahil toplam yükseköğretim örgün öğrencilerinin yüzde 23’ünü okuttuğunu, toplam öğretim elemanlarının yaklaşık yüzde 50’sini konuk ettiğini kaydetti.

“DİĞER ÖĞRETİM YÖNTEMLERİYLE DE ÜNİVERSİTEYE DEVAM EDECEKLER”

Yüz yüze öğretimin yükseköğretim kurumlarının önceliği olduğunu ifade eden Özvar, “Öğrencilerimiz yerleşkelerimizde, sınıflarda öğretimlerine başlayacaktır. Yüz yüze öğretimle birlikte salgının bölgesel ve yerel seyrine göre çevrim içi uygulamaları da yükseköğretimde etkin bir şekilde kullanacağız. Öğrencilerimiz 3 yarı yılın sonunda yüz yüze öğretim usulünün yanı sıra diğer öğretim yöntemleriyle de eğitimlerine üniversite yerleşkelerinde devam edecektir” diye konuştu.

İstanbul da 2021-2022 öğretimine ilişkin tedbir toplantısı yapıldı #3

BÜTÜN İMKANLAR SEFERBER OLACAK

Özvar, Yükseköğretim Kurulu ve üniversitelerin öğretimin kesintiye uğramadan sürdürülmesi için bütün imkanları seferber ettiğini belirterek, derslikler, kantinler, kütüphaneler ve diğer sosyal toplanma ortamlarının elden geçirilip öğretime hazır hale getirildiğini, üniversite yönetimlerinin öğrenci sayısı ve alt yapılarına göre risk değerlendirmelerini ve programlarını yaptığını söyledi.

İstanbul da 2021-2022 öğretimine ilişkin tedbir toplantısı yapıldı #4

YÖK İKİ AYRI ÇALIŞMA YAPIYOR

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında yüz yüze öğretimin başladığı 2021-2022 güz yarı yılında, “üniversite yerleşkelerinde uygulanacak önlemler” ile “eğitim ve öğretim” süreçlerinde dikkat edilecek hususlar hakkında YÖK’ün iki ayrı rehber çalışması yaptığını, rehberlerin üniversite yönetimleriyle istişare edilerek ve sağlık bilim kurulu üyelerinin desteğiyle hazırlandığını anlatan Özvar, “YÖK’ün çerçeve kararlarını içeren bu rehberlerimiz, salgına yönelik uygulamalarda üniversite yönetimlerine ‘yol gösterici’ mahiyettedir. Üniversite yönetimlerimiz de kovid-19 salgını, eğitim-öğretim ve yerleşkelerine dair rehber çalışmalar hazırladı ve bunları paydaşlarıyla paylaştı. Üniversitelerimiz salgının dinamik bir süreç olduğunu göz önünde bulundurarak ilgili kurulları marifetiyle salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı planlamalar da yaparak esnek kararlar aldı” dedi.

İstanbul da 2021-2022 öğretimine ilişkin tedbir toplantısı yapıldı #5

Prof. Dr. Özvar, yükseköğretimde yüz yüze derslere başlandığını hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Yükseköğretim sistemimiz içerisinde öğretim elemanlarımızın yüzde 88,56’sı bugün itibarıyla 2. aşılarını olmuş vaziyettedir. İnşallah eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce bu oranı yüzde 100’e çıkarmak istiyoruz. Bu aşı oranlarının 2021-2022 akademik yılı dolayısıyla yüz yüze eğitim konusundaki kararlılığımızı desteklediğini, bu konudaki inancımızı artırdığını ifade etmek isterim. İnşallah öğrencilerimiz de öğretim elemanlarımız gibi eğitim öğretim dönemi açılmadan önce aşılarını tamamlamak suretiyle yüz yüze eğitim için gerekli olan bu şartı da yerine getirmiş olacaktır.”

“DERSLERİN BÜYÜK BİR KISMI SINIFTA OLACAK”

Üniversitelerin, kovid-19 salgını öncesinde de kullandıkları uzaktan öğretim yöntemini, salgın esnasında bütün programlara genişleterek tecrübe kazandığını dile getiren Özvar, şunları söyledi:

“Bu tecrübe ile bu yeni akademik yılda gerekli gördükleri derslerin belirli bir oranını bu yöntem ile verebileceklerdir. Öğretim elemanlarımız derslerin büyük kısmını yüz yüze sınıflarda anlatacaklardır. Diğer yanda bir kısım teorik dersleri ise senkron dediğimiz aynı anda çevrim içi olarak da öğrencilerine sunabileceklerdir. Üniversitelerimiz, asenkron yani derslerin video kayıtlarının alınıp öğrenciler tarafından izlenmesinin önünü açan uygulamaları da yapabileceklerdir.

İstanbul da 2021-2022 öğretimine ilişkin tedbir toplantısı yapıldı #6

“UZAKTAN EĞİTİM YÖNTEMLERİ, DERSLERİ ÇEŞİTLENDİRECEK”

Böylece yüz yüze öğretimin yanı sıra online, senkron ve asenkron gibi uzaktan eğitim yöntemleri ile dersler çeşitlendirilmiş bir şekilde yürütülebilecektir. Uygulamalı öğretimler, stajlar ve iş yerinde mesleki eğitimlerin de tedbirlere uyularak devam etmesi gerekmektedir. Öğrencilerimizin staj ve iş yeri mesleki eğitimlerinde kamu ve özel sektörden gerekli anlayışı göstermeleri ve tedbirlere riayet etmek suretiyle kapılarını öğrencilerimize açmalarını beklemekteyiz.”
Açılış konuşmalarının ardından toplantı basına kapalı devam etti.

Camdaki Kız 11. bölüm 2. fragmanı yayınlandı: Muzo veda mı ediyor?

Camdaki Kız 11. bölüm 2. fragmanı yayınlandı: Muzo veda mı ediyor?
 • 0
 • 0
 • 22 Eylül 2021
 • +
 • -


Camdaki Kız dizisinin yeni sezonu bomba gibi başlarken, 11. bölümün 2. fragmanı görücüye çıktı. Fragmanda Muzo’nun evden ayrılması ise dikkati çekti. İşte Camdaki Kız 11. bölüm 2. fragmanı…


Camdaki Kız 11. bölüm 2. fragmanı yayınlandı: Muzo veda mı ediyor?

Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı adlı romanından uyarlanan ve başrollerinde Burcu Biricik, Feyyaz Şerifoğlu’nun yer aldığı Kanal D’nin sevilen dizisi Camdaki Kız, yeni sezonu ile başladı.

Geçtiğimiz sezona damga vuran dizi, yeni sezonu ile başlar başlamaz reytinglerdeki zirveye yerleşti.

Yeni sezonu ile oldukça dikkati çeken dizinin bazı sahneleri ise sosyal medya üzerinden tepki aldı.

Diziye Hayri karakteri ile Cihangir Ceyhan dahil olurken, ilerleyen bölümlerde neler olacağı şimdiden merak edilmeye başlandı.

Bu hafta 11. bölümü ile ekrana gelecek olan dizinin 2. fragmanı yayınlanırken, Muzo’nun evden ayrılması dikkati çekiyor.

İşte Camdaki Kız 11. bölüm 2. fragmanı…

Camdaki Kız 11. bölüm 2. fragmanı VİDEO

Camdaki Kız 11. bölüm 2. fragmanı yayınlandı: Muzo veda mı ediyor? #1

CAMDAKİ KIZ 11. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Nalan’ın Koroğlu malikanesinde yeni bir hayata adım atmasıyla hayatındaki değişimler izleyici ile buluşacak.

Hayri karakteri diziye dahil olurken, Muzo’nun gitmek istemesi ise en çok Nalan’ı üzecek.

Peki, Nalan’ın başına bundan sonra neler gelecek? Evliliği nasıl olacak?

Camdaki Kız 11. bölüm 2. fragmanı yayınlandı: Muzo veda mı ediyor? #2